Aberdin Universitetində orientasiya günü keçirilib
Şotlandiyanın Aberdin Universitetinə yeni qəbul olan tələbələrin tədris prosesinə uyğunlaşması üçün Aberdin Azərbaycan Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə orientasiya günü keçirilib. Tədbirin təşkilatçısı, cəmiyyətin sədri İbrahim Xasiyev yeni gələn tələbələri salamlayaraq Şotlandiyada yaşayan azərbaycanlıların həyatından, onların cəmiyyətə inteqrasiyasından danışıb, Aberdin Azərbaycan Cəmiyyətinin həyata keçirdiyi müxtəlif layihələr barədə geniş məlumat verib. O, həmçinin Aberdin Universitetində təhsil almağın üstünlüklərindən, tələbələri maraqlandıran mövzulardan bəhs edib.
Orientasiya günü tələbələr üçün həm universitet həyatına uyğunlaşmaq, həm də Azərbaycan icması ilə yaxından tanışlıq baxımından faydalı və yaddaqalan olub. Görüşdə tələbələrin müxtəlif mövzularda sualları cavablandırılıb.
kaynak:https://diaspor.gov.az/az/news-detail/aberdin-universitetinde-orientasiya-gunu-kecirilib-5130
Son Güncelleme: 06 Ekim 2024 | Etiketler: Aberdin, Aberdin Universi, Aberdin Universitetində orientasiya günü, Aberdin Universitetində orientasiya günü keçirilib, Azerbaijan, AZERBAYCAN, Azərbaycan, Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondu, Azərbaycan Evi, Bakı, BAKÜ, Dəstək Fondu, Diaspor, Diaspora, Diasporla, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov, Diasporuna Dəstək Fondu, embassy, Embassy of the Republic of Azerbaijan, Fuad, Fuad Muradov, İş üzrə Dövlət Komitəsi, keçirilib, Muradov, Öf, orientasiya günü, Republic, Republic of Azerbaijan, THE