Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində 2024-cü ilin 9 ayının yekunlarının müzakirəsinə dair kollegiya iclası keçirilib
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində 2024-cü ilin 9 ayı ərzində görülən işlərə həsr olunan kollegiya iclası keçirilib.
İclas Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayıb. Açılış nitqində sədr Fuad Muradov 2024-cü ilin ilk 9 ayı ərzində komitənin həyata keçirdiyi layihələr və Azərbaycan diasporunun fəaliyyətindən danışıb. Diasporun koordinasiyalı fəaliyyəti, təşkilatlanması, ana vətənlə əlaqələrinin möhkəmlənməsi sahəsində mühüm addımlar atıldığını bildirib.
Prezident İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın diasporun fəaliyyətinə göstərdikləri diqqət və qayğının, eləcə də Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin olunmasının soydaşlarımız arasında böyük ruh yüksəkliyi yaratdığını söyləyib, Azərbaycan Prezidentinin tapşırıq və tövsiyələrinin diaspor fəaliyyətinin təməl prinsiplərini təşkil etdiyini vurğulayıb.
İclasda Komitə Aparatının müvafiq şöbələrinin və Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun hesabatları dinlənilib. Həm ölkə daxilində, həm də xaricdə irimiqyaslı layihələr, konfranslar, ixtisaslaşmış forumlar və digər tədbirlər haqqında məlumat verilib.
Daha sonra kollegiya üzvləri təqdim olunan hesabatları və 2024-cü ilin son 3 ayında qarşıda duran vəzifələri, 2025-ci ilin tədbirlər planını, fəaliyyət istiqamətlərini müzakirə edib, yeni tapşırıqlar səsləndiriblər.
Kollegiya iclası dövlət başçısının sərəncamı ilə təltif olunan komitə əməkdaşlarına medalların təqdim edilməsi ilə yekunlaşıb.
Kaynak:https://diaspor.gov.az/az/news-detail/diasporla-is-uzre-dovlet-komitesinde-2024-cu-ilin-9-ayinin-yekunlarinin-muzakiresine-dair-kollegiya-iclasi-kecirilib-5140
Son Güncelleme: 10 Ekim 2024 | Etiketler: 2024-cü ilin 9 ayının yekunlarının, Azerbaijan, AZERBAYCAN, Azərbaycan, Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondu, Azərbaycan Evi, Bakı, BAKÜ, Dəstək Fondu, Diaspor, Diaspora, Diasporla, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində 2024-cü ilin 9 ayının yekunlarının müzakirəsinə dair kollegiya iclası keçirilib, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov, Diasporuna Dəstək Fondu, embassy, Embassy of the Republic of Azerbaijan, Fuad, Fuad Muradov, İş üzrə Dövlət Komitəsi, Muradov, müzakirəsinə dair kollegiya iclası keçirilib, Öf, Republic, Republic of Azerbaijan, THE
В Альметьевске Республики Татарстан по инициативе «Молодой Гвардии Единой России» состоялись военно-спортивные соревнования для молодёжи